מה חדש
 תולדות קיבוץ ניר-עם
 קיבוץ ניר-עם בהווה
 קהילה
 שירותים קהילתיים
 חינוך
 לינקים לאתרי  הקיבוץ
 
 הדמיית השכונה
 תכנית השכונה
 מיקום השכונה ותתי שכונות
 שכונת השיבולים תיאור כללי
 הדגמים
 חברות בקיבוץ ניר-עם
 הלוואות לבנייה
 איך מגיעים
 יצירת קשר
 
 
החלו עבודות הפיתוח בשכונה
ראש המועצה אלון שוסטר נוטע עץ זית ראשון בשכונת השיבולים
הונחה אבן הפינה לשכונת השיבולים
במעמד ראש המועצה האיזורית שער הנגב,מר אלון שוסטר,חברי הקיבוץ והמשפחות החדשות שהתקבלו לפרוייקט,התקיים ביום ו' 24.2.12 טקס הנחת אבן הפינה ונטיעת העץ הראשון בשכונה. מגילת הייסוד של השכונה, שחוברה ע"י מנהל הקהילה בקיבוץ, מר אבי קדוש,הוכנסה לגליל ונטמנה באבן הפינה של השכונה. להלן נוסח מגילת הייסוד של השכונה.
דף הבית
שכונת השיבולים

שכונת השיבולים תיאור כללי

שכונת השיבולים ממוקמת מדרום לקיבוץ, על גבעה שממנה נשקף נוף הגבעות של הנגב המערבי. בשכונה 42 מגרשים גדולים במיוחד - רובם בשטח של כ-1 דונם. מתכנני השכונה שמו דגש על תכנון ייחודי הן מבחינת התכנון הסביבתי והנופי של השכונה והן מבחינת תכנון הבתים. בהתאם לתכנית השכונה, בתי המגורים יהיו מוקפים שבילים מוסדרים במעבר ירוק רציף שיחבר בין כל בתי השכונה ויאפשר תנועה בטוחה של הולכי רגל ורוכבי אופניים אל כל חלקי השכונה. בלב השכונה מתוכננת גינה שכונתית, בה יהיו פינות לפעילות הפנאי של הילדים והמשפחות.
בתי השכונה תוכננו להשתלב בנוף ה"טוסקני" הרך של גבעות הנגב המערבי בחתימת נוף נמוכה, ובהתאמה לאיזור הנופי והאקלימי של ניר-עם, ויהיו עם גגות שטוחים, חד או דו קומתיים. הבתים מתוכננים עם חללים מרווחים ומוארים, גובה תקרה גבוה מהמקובל, פתחים גדולים אל החצרות הפנימיות, ופתיחות לשטחים ולמעברים הירוקים של השכונה. תכנון הפנים של הבתים מאפשר למשתכנים גמישות ובחירה בין חדרים גדולים ומרווחים לבין תכנון פנימי צפוף יותר, בהתאם לצרכיה הספציפיים של כל משפחה. אלמנט מיוחד בתכנון השכונה הוא השימוש בגג הבית כחצר מוגבהת, אליה עולים במדרגות חיצוניות. הבתים מתוכננים עם תקרות מחוזקות מבטון מזויין.

לשכונה תוכננו 4 דגמים צומחים, ובסה"כ מוצעות 14 תכניות שונות, לבתים מ-93 מ"ר ועד 210 מ"ר.

המצטרפים מחוייבים בבחירת דגם מתוך מגוון הדגמים שתוכננו לפרוייקט.

 

 

דף הביתהדפסהמפת האתר